Kosmetika

Barvení řas a obočí

Jde o dočasné obarvení chloupků obočí a řas, kterým se docílí jejich zvýraznění. Barva se volí dle barevného typu klientky. Na obočí používáme nejčastěji hnědou barvu. Na řasy nejlépe černou, ale v poslední době se do popředí dostává velmi efektní černo-modrá barva. Doba obarvení přetrvává přibližně 4-6 týdnů.

Barvení se nedoporučuje, pokud je klientka alergická na některou barvící složku, u zánětu spojivek,či jiných očních onemocnění.

Hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění je důležitou součástí kosmetického ošetření. Uvolní se mazové a potní žlázy a pleť tak může lépe dýchat. undefinedPřed hloubkovém čištění je velice důležité změkčení pleti. Póry se tak otevřou, uvolní se mazové zátky, zvýší se činnost mazových a potních žláz a pokožka se prokrví. V našem kosmetickém saloně Profi se používá na napaření pleti IR lampa, která je vhodná na všechny typy pleti. Hřeje, léčí, hojí a pozitivně působí na organismus. Infračervené světlo působí i na tkáň pod pokožkou, tím urychluje hojení poraněných míst, odřeniny, tržné a řezné rány, čerstvé jizvy, pohmožděniny a zmírňuje i bolesti zubů. Po napářce obličeje se provádí hloubkové čištění pleti, ke kterému patří i výlich milií jednorázovou jehličkou.

Peeling

Peeling je krém s malými zrníčky, které krouživými pohyby odstraní odumřelé buňky z pleti. Odstraněním povrchových odumřelých buněk pokožky zajistíme pleť jemnou, hebkou, vyhlazenou a pružnou. Pak můžou na pleť lépe působit masky, krémy a výživné ampule. Peeling se nepoužívá pouze na obličej, ale i na ruce, nohy, dekolt a záda.

Masáž obličeje a dekoltu

Masáže jsou jedním z nejobtížnějších úkonů v kosmetické péči, ale též nejúčinnějším. Nenahradí ji žádný masážní přístroj. Masáže mají svůj význam při komplexní péči o stárnoucí pleť. Dobře působí na vrásky vzniklé únavou, které zmenšuje tím, že aktivuje výživu a zvyšuje tonus kůže. Účinek je však trvalý jedině tehdy, provádí-li se pravidelně. Masáž se uplatňuje též při některých poruchách prokrvení a promaštění pleti. Účinek masáže je prokazatelný. Bezprostředně po masáži je pleť teplejší, růžová, zvyšuje se její prokrvení. Z kožního povrchu se mechanicky odstraní zrohovatělé zbytky buněk, kůže získává svěží vzhled. Mechanickým tlakem dojde k uvolnění mazových a potních žláz a jejich výměšků. Podporuje se látková výměna v kůži a usnadňuje se odplavení nežádoucích produktů tkáňového metabolismu, to má za následek úbytek podkožního tuku. Jemným působením na mimické svaly zmírňuje masáž únavu a příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu. Pravidelná masáž může upravit menší oběhové poruchy, zmírnit městnání krve a tkáňového moku i otoky v tkáni a prostřednictvím nervových vláken může působit i na jiné orgány.

Mikromasáž očního oklolí

Mikromasáž očního okolí je samostatným a často opomíjeným kosmetickým úkonem. Jde o jedinečné a ucelené ošetření přizpůsobené potřebám pokožky očního okolí, které jí může vrátit její přirozenou krásu. Omezuje tvorbu vásek okolo očí a tvorbu kruhů a váčků pod očima. Snižuje vnitrooční tlak, uvolňuje napětí očních svalů, pomáhá při bolestech hlavy a napomáhá k lepšímu zprůchodnění dutin.. Pravidelně prováděná mikromasáž zlepšuje i vidění. Skládá se z jemných hladivých tahů, kroužkování, poštipů a poklepů, které na sebe vzájemně navazují a střídají se s mírným tlakem. Oči a zrak jsou nenahraditelné hodnoty, které vyžadují tu nejlepší péči. Nedostatečná péče o oči může vést ke zhoršení zraku, proto je důležitá prevence. Oční okolí je nejjemnější a nejchoulostivější část celého obličeje. Snadno bývá poznamenáno věkem, vlivy vnějšího prostředí a únavou. Po této masáži, která je velmi příjemná se budete nejenom cítit báječně odpočinuti, ale i překvapeni viditelným zpevňujícím efektem. Vaše oči budou nádherně zářit...

Epilace

Epilace teplým voskem je velmi účinná metoda jak odstranit chloupky na těle. Umožní zbavit se ochlupení na jakémkoliv místě vašeho těla během krátké doby. Vše za pomoci přírodních vosků, které jsou šetrné k vaší pokožce a nedráždí ji.Hladká pokožka po této metodě epilace vydrží průměrně 3-4 týdny, vždy ale závisí na typu kůže. Při opakované epilaci jsou chloupky oslabovány a doba se prodlužuje. Nadměrný růst chloupků na obličeji a končetinách a jejich odstraňování je především problém kosmetický. Podobně i odstraňování chloupků v podpaží provádím převážně z důvodů kosmetických a také hygienických.

Trvalá na řasy

Aplikace trvalé na řasy Vám umožní zvýraznit přirozenou linii řas na dobu 2-3 měsíců. Takto upravené řasy rozjasní pohled a opticky zvětší Vaše oči. Ženy s dlouhými rovnými řasami po aplikaci působí velmi přitažlivě. Trvalá na řasy má výrazný efekt i u velmi krátkých řas. Trvalá na řasy nahradí do určité míry i řasenku. Natočíme Vaše řasy na malinké natáčky a zhruba po 45. - 55. minutové proceduře dojde k jejich zvednutí a prolnutí. I po této kosmetické proceduře můžete ještě více řasy zvýraznit - nejlépe nabarvením nebo vhodně zvolenou a kvalitní řasenkou.

K takovéto kosmetické úpravě se používají přípravky s regeneračními účinky, díky nimž nedojde k porušení struktury řas.

Postup:

odlíčíme Vám oči nemastným odličovadelem
na řasy naneseme lepidlo (co nejblíže ke kořínkům řas)
na lepidlo se přiloží natáčka, která se také potře vrstvou lepidla
malou tyčinkou se řasy přichytí na natáčku
naneseme na řasy gel, přikryjeme oči folií a vše necháme působit 20 minut
odstraníme zbytek gelu, naneseme na řasy neutralizační tekutinu
přikryjeme oči a opět necháme působit zhruba 20 minut
nakonec se z řas odstraní všechny přípravky i natáčky
řasy se učešou a poté se nabarví

Trvalá na řasy podporuje přirozenost - Vaše řasy jsou krásně natočené a můžete upustit od množství líčidel.

Ptáte se : Škodí trvalá řasám?

V žádném případě ne. Ale je potřeba zdůraznit, že i o řasy je potřeba se starat a po trvalé je dobré, pokud se líčíte, používat na odlíčení olejíček, který řasy regeneruje. Tuto proceduru provádějte šetrně, nejen vzhledem k řasám, ale i citlivému očnímu okolí. Oči by se neměly silně mnout, protože u velmi slabých řas by se mohly lámat ještě tenčí konečky, ale to platí i bez trvalé.