Infrasauna

Infrasauna a její terapeutické účinky - infračervené záření

Paprsky produkované infrazářiči v infrasauně jsou jednoduchou formou energie. Záření je neviditelné a tělo infračervené světlo vnímá jako teplo. Tyto paprsky nemají nic společného s UV zářením, které poškozuje pokožku při opalování.

Infračervené paprsky zahřívají tělesa přímo, aniž by došlo k ohřívání vzduchu. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v infrasauně dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80-90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. Infrasauna funguje na jiném principu než klasická sauna. Srovnáme-li infrasaunu s klasickou finskou saunou, tak její předností je, že ji mohou užívat i lidé, kteří mají nějaké postižení kardiovaskulárního aparátu, samozřejmě pokud je jejich zdravotní stav stabilizovaný.

Infrasauna uvolní namožené svaly a bolest zad

Sedavé zaměstnání a každodenní námaha sebou často nese průvodní jevy v podobě namožených svalů a bolavých zad – tehdy je využití infrasauny přímo očistou pro váš mrzutý stav – postačí půl hodiny pobytu v infrasauně a poté 5 minut masáže pod vlažnou sprchou a budete se cítit jako znovuzrození (její blahodárné účinky v podobě úlevy oceníte též při výronu kotníku, ztuhlosti kloubů a projevech stárnutí).

Infrasauna nás bezpečně připraví na sportovní zátěž

Abyste předešli úrazům, plánujete-li podat velký sportovní výkon, je vhodné se předem rozcvičit – máte-li možnost využít infrasaunu, můžete absolvovat tzv. pasivní rozcvičku – pobyt v infrasauně nám prohřeje organizmus, zvýší jeho prokrvení, látkovou výměnu a tepovou frekvenci, čímž vaše tělo připraví stejně kvalitně jako trénink.

Infrasauna účinně posiluje imunitní systém

Denně se střetáváte s řadou bakterií a virů, jste oslabeni stresem, překvapeni rozmary počasí – abyste v takových podmínkách obstáli, musíte mít silnou a odolnou imunitu – a právě tehdy maximálně oceníme infrasaunu, jejíž účinky způsobují zvýšení vaší tělesné teploty a tento jev dále vede k oslabení až usmrcení bakterií a virů.

Infrasauna bojuje s nadváhou

Jestliže ke sportu a dietám hledáte další účinný prostředek, který vám napomůže s redukcí váhy, je infrasauna skvělou volbou – s vašim tukem se popere tak, že se vlivem působení tepla vaše krevní cévy snáze prokrví a lymfatický systém tak snáze nežádoucí tukové kyseliny vyloučí z těla ven (půlhodinovým pobytem v infrasauně ztratíte až 700 kalorií, nesmíte však zapomenout doplnit odpařené tekutiny).

Infrasauna vypuzuje toxické látky

Zahřívání organismu v infrasauně je hlubší než v sauně běžné, což způsobuje, že ve vyloučeném potu je obsažena voda maximálně z 85 %, zbylých 15 % tvoří cholesterol, tukové buňky a v tucích rozpustné jedy, těžké kovy a kyseliny, sodík i čpavek (a jelikož je zde v porovnání s klasickou saunou vyloučeno až dvojnásobné množství potu, vyloučí infrasauna z vašeho těla až sedmkrát více ve vodě nerozpustných látek).

Infrasauna hojí rány a podporuje krásu

Jestliže se vám špatně hojí ekzémy, popáleniny či poranění a nedaří se vám docela zotavit, také tady pomůže infrasauna – vlivem tepelných účinků v infrasauně dochází k lepšímu prokrvování svalů, které jsou pak rychleji okysličovány (hloubkovým čistěním pórů dochází také k odstranění odumřelých buněk a nečistot, což účinně napomáhá léčbě akné).

Infrasauna je účinná v boji s celulitidou

Celulitida není nic jiného než vodní a tuková usazenina pod kůží, kterou lze infrasaunou účinně odbourat – ideální je, můžete-li infrasaunu využívat denně – tehdy doporučujeme 5 minut masáže pod vlažnou sprchou a poté 5 minut pobytu v infrasauně – výsledky se brzy dostaví, budete-li důslední.

Infrasauna Vám pomůže zbavit se únavy a načerpat novou energii

Přispívá k vyloučení škodlivin z těla, zbaví Vás tísnivých pocitů, posílí imunitní systém, uvolní klouby a svaly. Saunování vylepší Vaši kondici, otužilost a také přispěje k větší obranyschopnosti organismu. Pravidelné návštěvy infrasauny prospějí tělu a dodají mu potřebnou vitalitu. Dnes je sauna díky svým pozitivním účinkům zdravou zábavou, která pomáhá našemu organizmu být v harmonii a zlepšuje naši psychiku.